ŹDZIORBY

Facebook

Instagram

Pasieka Plaster Miodu

Facebook

Instagram

Knit Freak

Facebook

Instagram

Mariola Wojtas

Facebook

Instagram

Włóczką szyte

Facebook

Pablo Art. – Paweł Wisełka

Pablo Art to firma która zajmuje się produkcja stołów, stolików, blatów w połączeniu z żywicą epoksydową. W asortymencie znajdziecie deski do krojenia, do serwowania potraw bez żywicy i w połączeniu z żywicą epoksydową. Wszystkie deski są ręcznie robione, każda indywidualnie projektowana i obrabiana, dlatego są wyjątkowe i niepowtarzalne. Produkty są przeznaczone dla każdego - dla domu, restauracji, barów, hoteli.

Facebook

Instagram

Deskoobrazy

Marek i Justyna z Górek Wielkich, twórcy Deskobrazów, o sobie:

Jesteśmy małżeństwem pochodzącym ze Śląska Cieszyńskiego i rodzicami dwóch małych szkrabów. Każdą, nieraz z trudem wygospodarowaną wolną chwilę, poświęcamy swoim pasjom. Najbardziej lubimy wspólnie wędrować po górach i wykonywać różnego rodzaju dekoracje z drewna. Kiedy sami zaczęliśmy "uwijać własne gniazdko", przekonaliśmy się, ile problemów może sprawić wyszukanie czegoś wyjątkowego i wypełniającego przestrzeń w domu. Odkryliśmy również, jak wielką przyjemność sprawia nam własnoręczne wykonywanie artykułów do wystroju wnętrz. Już od kilku lat kleimy, wycinamy i malujemy deski. Deskobrazy są efektem połączenia obu naszych pasji. Są propozycją dla osób, które lubią otaczać się wyjątkowymi, ręcznie wykonanymi przedmiotami z naturalnych materiałów.

Facebook

Instagram

CSS Andrzej Kukuczka

Facebook

Włóczką szyte

Twórczyni szydełkowych maskotek o sobie:

Mam na imię Ewelina. Robótki ręczne są moją pasją od lat, jednak niedawno odkryłam, że największą satysfakcję daje mi szydełkowanie maskotek. W każdą wykonaną zabawkę wkładam całe serce, żeby mogła później cieszyć obdarowane dzieci i starszych.

Wszystkie moje prace staram się robić dokładnie i estetycznie. Każda maskotka jest niepowtarzalna. Może być oryginalnym pomysłem na prezent. Chciałabym dalej się rozwijać i mam mnóstwo pomysłów na dalsze realizacje.

Facebook

Mokosz Dekoracje

Anna o sobie:

"Nazywam się Ania i pochodzę ze Skoczowa. Z wykształcenia jestem architektem wnętrz, ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, ale po studiach wróciłam w rodzinne strony, czyli na Śląsk cieszyński. Kiedy zostałam mamą, samodzielne dysponowanie moim czasem pracy stało się dla mnie bardzo ważne, dlatego odważyłam się założyć swoją firmę. Zaczynałam od wyplatania makram, czyli efektownych dekoracji ze sznurka, które wynajmuję na śluby oraz sesje fotograficzne, a także wyplatam na indywidualne zamówienia. Lubię także szyć nietuzinkowe rzeczy do dekoracji domu oraz przydatne w codziennym użytkowaniu, stąd w mojej ofercie pojawiają się krótkie serie przedmiotów takich jak maty podłogowe w ciekawych kształtach, poduszki dekoracyjne, akcesoria dla dzieci, a nawet ekologiczne pieluszki szyte z tkanin z odzysku. Troska o środowisko to dla mnie istotna kwestia, dlatego często staram się przemycać w swoich wyrobach chociaż cząstkę tej idei. Stąd naturalne tkaniny, wykorzystywanie skrawków tkanin, szycie z materiałów z odzysku oraz tworzenie trwałych i wielorazowych przedmiotów. Nie lubię stać w miejscu, dlatego ciągle poszerzam swoje umiejętności i zasób technik, którymi się posługuję. Dzielę się nimi od czasu do czasu na warsztatach rękodzieła, głównie makramowych, bo ta technika ma szczególne miejsce w moim sercu."

Więcej o twórczości Ani w jej mediach społecznościowych:

Facebook

Instagram