ŹDZIORBY

Ździorby* - czyli ubrania codziennego użytku.

Facebook

Knit Freak

Jak sama nazwa wskazuje, Magdalena jest prawdziwym fanem wełny i szydełka. Tworzenie na drutach to jej pasja, którą realizuje w czasie wolnym od pracy. Spod jej rąk wychodzą piękne i ciepłe czapki, rękawiczki, akcesoria domowe, przytulanki dla dzieci i wiele innych.

Jeśli jesteście ciekawi jej pracy i macie ochotę zobaczyć od kuchni jak powstają te dziergane cuda, zerknijcie na jej instagramowy profil i facebooka:

Facebook

Instagram

Pasieka Plaster Miodu

Krzysztof Słowik jest właścicielem niedużej pasieki zlokalizowanej w Istebnej. Zamiłowanie do natury rozwijał głównie w zawodzie leśnika oraz drwala. Obcowanie z naturą, poznawanie korzyści z niej płynących stopniowo rozwinęły w nim chęć realizowania nowej pasji - pszczelarstwa. Początkowo jako samouk, korzystał z wiedzy zaprzyjaźnionych pszczelarzy.

Pasieka działa w Istebnej przy Domku Plaster Miodu - jeśli szukacie spokojnego miejsca w górach, pachnącego miodem, z pysznym domowym jedzeniem zerknijcie na profil

Facebook

Instagram

Mokosz Dekoracje

Anna o sobie:

"Nazywam się Ania i pochodzę ze Skoczowa. Z wykształcenia jestem architektem wnętrz, ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, ale po studiach wróciłam w rodzinne strony, czyli na Śląsk cieszyński. Kiedy zostałam mamą, samodzielne dysponowanie moim czasem pracy stało się dla mnie bardzo ważne, dlatego odważyłam się założyć swoją firmę. Zaczynałam od wyplatania makram, czyli efektownych dekoracji ze sznurka, które wynajmuję na śluby oraz sesje fotograficzne, a także wyplatam na indywidualne zamówienia. Lubię także szyć nietuzinkowe rzeczy do dekoracji domu oraz przydatne w codziennym użytkowaniu, stąd w mojej ofercie pojawiają się krótkie serie przedmiotów takich jak maty podłogowe w ciekawych kształtach, poduszki dekoracyjne, akcesoria dla dzieci, a nawet ekologiczne pieluszki szyte z tkanin z odzysku. Troska o środowisko to dla mnie istotna kwestia, dlatego często staram się przemycać w swoich wyrobach chociaż cząstkę tej idei. Stąd naturalne tkaniny, wykorzystywanie skrawków tkanin, szycie z materiałów z odzysku oraz tworzenie trwałych i wielorazowych przedmiotów. Nie lubię stać w miejscu, dlatego ciągle poszerzam swoje umiejętności i zasób technik, którymi się posługuję. Dzielę się nimi od czasu do czasu na warsztatach rękodzieła, głównie makramowych, bo ta technika ma szczególne miejsce w moim sercu."

Więcej o twórczości Ani w jej mediach społecznościowych:

Facebook

Instagram

Mariola Wojtas:

Mariola Wojtas pochodzi z Koniakowa i jest przedstawicielką młodego pokolenia koronczarek koniakowskich. "Heklowania" nauczyła ją mama oraz babcia. Przez kolejne lata doskonaliła swój warsztat, dbając o poszanowanie tradycji, jednocześnie tworząc własne wzory i kompozycje. Jej prace wyróżniają się niezwykła precyzją, głownie ze względu na to, że jako jedna z nielicznych koronczarek wykonuje je z najcieńszych jedwabnych nici. Koronki wychodzące spod jej szydełka to unikatowe działa sztuki, z powodzeniem znajdujące amatorów w kraju i za granicą.

Mariola Wojtas aktywnie angażuje się w różne formy promocji koronki koniakowskiej, prowadzi warsztaty, bierze udział w wystawach, jarmarkach i konkursach.

Od 2012 roku posiada tytuł Twórcy Ludowego.

WoodHomeDeco

Twórcy WoodHomeDeco o sobie:

"Od zawsze fascynowało nas drewno, jego naturalne piękno i niebanalna forma. Materiał, z którego można stworzyć tak naprawdę wszystko, dopiero od niedawna stał się dla nas także sposobem na życie.

W naszej pracowni w Koniakowie przelewamy całą swoją miłość do drewna, a następnie tworzymy projekty oryginalnych produktów. Rzemieślnicza obróbka tego naturalnego surowca pozwala nam na wytwarzanie wyjątkowych mebli i dekoracji z litego drewna dębowego i bukowego. W swoich konstrukcjach chętnie łączymy drewno z metalem, nadając tym samym nowoczesny charakter naszym wyrobom.

WoodHomeDeco to dwuosobowa manufaktura, za którą stoi wyjątkowa historia. Jest owocem miłości dwojga ludzi, których na początku połączyła przyjaźń, a później wspólna pasja do drewna.

Skąd pomysł?

Pośród rosnącego rynku produkcji masowej chcieliśmy tworzyć rzeczy, unikatowe, niepowtarzalne i wyjątkowe, a drewno daje nam właśnie taką możliwość ( i wiele więcej).

Niejednolitość, pęknięcia, wyraźnie słoje potwierdzają brak naszej ingerencji w naturalny wygląd surowca.

Pasuje praktycznie do każdego wnętrza i w niezwykły sposób łączy elegancję z przytulnością. Właśnie takie domowe ciepło chcieliśmy dostarczyć naszym klientom.

Co nas wyróżnia?

Stawiamy na pracę rąk ludzkich i wkładamy w nasze produkty bardzo dużo serca. Dbamy o to, aby nasze wyroby były gładkie w dotyku, odpowiednio zabezpieczone, funkcjonalne, najwyższej jakości pozostając jednocześnie naturalne.

Nasze produkty są wyrazem nas samych.

Basia i Patryk"

Zobaczcie pełen inspiracji profil na Instagramie/

Pablo Art. – Paweł Wisełka

Pablo Art to firma która zajmuje się produkcja stołów, stolików, blatów w połączeniu z żywicą epoksydową. W asortymencie znajdziecie deski do krojenia, do serwowania potraw bez żywicy i w połączeniu z żywicą epoksydową. Wszystkie deski są ręcznie robione, każda indywidualnie projektowana i obrabiana, dlatego są wyjątkowe i niepowtarzalne. Produkty są przeznaczone dla każdego - dla domu, restauracji, barów, hoteli.

Facebook

Instagram

Camel Macrame

Kamila jest absolwentką plastycznego liceum, ale swoje artystyczne pasje rozwija już od czasów dzieciństwa. Uwielbia nadawać nowe życie zwykłym lub starym przedmiotom, które upiększa właśnie techniką zaplatania makramy. Czuje się bardzo związana z Beskidami, w których mieszka i oprócz zamiłowania do rękodzieła, pielęgnuje w sobie pasję do górskich wędrówek i z powodzeniem zdobywa szczyty Tatr i Beskidów.

Instagram

Deskoobrazy

Marek i Justyna z Górek Wielkich, twórcy Deskobrazów, o sobie:

Jesteśmy małżeństwem pochodzącym ze Śląska Cieszyńskiego i rodzicami dwóch małych szkrabów. Każdą, nieraz z trudem wygospodarowaną wolną chwilę, poświęcamy swoim pasjom. Najbardziej lubimy wspólnie wędrować po górach i wykonywać różnego rodzaju dekoracje z drewna. Kiedy sami zaczęliśmy "uwijać własne gniazdko", przekonaliśmy się, ile problemów może sprawić wyszukanie czegoś wyjątkowego i wypełniającego przestrzeń w domu. Odkryliśmy również, jak wielką przyjemność sprawia nam własnoręczne wykonywanie artykułów do wystroju wnętrz. Już od kilku lat kleimy, wycinamy i malujemy deski. Deskobrazy są efektem połączenia obu naszych pasji. Są propozycją dla osób, które lubią otaczać się wyjątkowymi, ręcznie wykonanymi przedmiotami z naturalnych materiałów.

Facebook

Instagram

CSS Andrzej Kukuczka

Facebook

Włóczką szyte

Twórczyni szydełkowych maskotek o sobie:

Mam na imię Ewelina. Robótki ręczne są moją pasją od lat, jednak niedawno odkryłam, że największą satysfakcję daje mi szydełkowanie maskotek. W każdą wykonaną zabawkę wkładam całe serce, żeby mogła później cieszyć obdarowane dzieci i starszych.

Wszystkie moje prace staram się robić dokładnie i estetycznie. Każda maskotka jest niepowtarzalna. Może być oryginalnym pomysłem na prezent. Chciałabym dalej się rozwijać i mam mnóstwo pomysłów na dalsze realizacje.

Facebook